Hallitus voi nimittää toimihenkilöitä avukseen hoitamaan yhdistyksen toimintaa. Toimihenkilöt ovat yhdistyksen toiminnassa mukana hyvin samalla tavalla kuin hallitus, mutta ilman yhdistyksen kokouksen antamaa virallista päätösvaltaa.

Ammattiliitto-/järjestöyhteyshenkilöt

Yhteyshenkilöt pitävät yhteyksiä muihin järjestöihin ja ammattiliittoihin.

LOIMU ja TiTOL -yhteyshenkilö

Eemeli voutilainen (eemeli.voutilainen@gmail.com)

TEK- ja ML-yhteyshenkilö

Atte Heikkinen (heikkinen.atte1@gmail.com)

SFMO-yhteyshenkilö

Mikael Myllymäki (mikael.myllymaki@gmail.com)

JANO ry ja MAOL-yhteyshenkilö

Roope Poikala (roope.e.poikala@student.jyu.fi)

Muut toimihenkilöt

Saunamaisteri

Roope Poikala (sauna@ynna.fi)

Origovastaava

Liisa Miettinen (liisa.k.miettinen@gmail.com)

Potentiaalikuoppavastaava

Antero Voutilainen (aevoutiv@student.jyu.fi)

Haalarimerkki-paita-tölkkisukka-merkki-ja-nauha-vastaava

Matias Rahkonen (matias.rahkonen@gmail.com)

Retkeilyvastaava

Topias Jakkula (retkeily@ynna.fi)

Maku- ja esanssivastaava

Valtteri Hiltunen (valtteri.k.hiltunen@student.jyu.fi)

Kunnianimitykset

Ynnän uusi hallitus myöntää väistyville hallituksen jäsenille kunnianimityksiä pilke silmäkulmassa. Kunnianimen saaneet henkilöt ovat olleet hallitustoiminnassa mukana useamman vuoden, tai he ovat tehneet jonkin suuren kaikkia hyödyttäneen työn, josta heidät on näillä nimityksillä palkittu.

Ynnän kahvinkeitin

Mirva Toivio

Ynnän Väyrynen

Jyri Kohvakka

Ynnän kirjoittaja

Philson Aden

Ynnän moi-Pitää-mennä

Alla Marchenko

Ynnän jokapaikan martta

Nio Piri

Ynnän paparazzi

Enni Rajala

Ynnän rahiksen työllistäjät

Henna Kokkonen & Samuli Aalto

The Siitari

Juho Siitari