Hallitus voi nimittää toimihenkilöitä avukseen hoitamaan yhdistyksen toimintaa. Toimihenkilöt ovat yhdistyksen toiminnassa mukana hyvin samalla tavalla kuin hallitus, mutta ilman yhdistyksen kokouksen antamaa virallista päätösvaltaa.

Ammattiliitto-/järjestöyhteyshenkilöt

Yhteyshenkilöt pitävät yhteyksiä muihin järjestöihin ja ammattiliittoihin.

TiTOL -yhteyshenkilö

Juuso Kinnunen (juuso.j.kinnunen@student.jyu.fi)

LOIMU -yhteyshenkilö

Atte Heikkinen (atte.k.a.heikkinen@student.jyu.fi)

TEK- ja ML-yhteyshenkilö

Lilli Sjöholm (limasjoh@jyu.fi)

SFMO-yhteyshenkilö

Mikael Myllymäki (mikael.myllymaki@gmail.com)

JANO ry ja MAOL-yhteyshenkilö

Roope Poikala (roope.e.poikala@student.jyu.fi)

Muut toimihenkilöt

Saunamaisteri

Roope Poikala (sauna@ynna.fi)

Saunamaisterin glonkku

Juho Reiman (sauna@ynna.fi)

Origovastaava

Onni Hinkkanen (onni.u.i.hinkkanen@jyu.fi)

Potentiaalikuoppavastaava

Nio Piri (nio.i.piri@student.jyu.fi)

Haalarimerkki-paita-tölkkisukka-merkki-ja-nauha-vastaava

Saana Vilkki ja Henna Honkanen (merch@ynna.fi)

Retkeilyvastaava

Mikko Röyskö (retkeily@ynna.fi)

Maku- ja esanssivastaava

Eemeli Voutilainen (eemeli.v.voutilainen@student.jyu.fi)

Risteilyamiraali

Eemeli Voutilainen (eemeli.v.voutilainen@student.jyu.fi)

Käsityö- ja lukupiirivastaava

Erika Kannisto (erika.a.kannisto@student.jyu.fi)

Arkistomaisteri

Sara Peltoluhta (sara.t.peltoluhta@student.jyu.fi)

Graafikko

Kerttu Saksi (kerttu.m.saksi@student.jyu.fi)

Kunnianimitykset

Ynnän uusi hallitus myöntää väistyville hallituksen jäsenille kunnianimityksiä pilke silmäkulmassa. Kunnianimen saaneet henkilöt ovat olleet hallitustoiminnassa mukana useamman vuoden, tai he ovat tehneet jonkin suuren kaikkia hyödyttäneen työn, josta heidät on näillä nimityksillä palkittu.

Ynnän f(x)=x (kulkee Origon kautta)

Liisa Miettinen

Ynnän käsityöspesialisti

Erika Kannisto

Ynnän kiintiötilttiläinen

Sara Peltoluhta

Ynnän tripla-agentti

Valtteri Hiltunen